Najnowsze wydania

salon-i-ogrodJeśli planujemy zakup projektu domu i rozpoczęcie budowy to jednym z pierwszych poważniejszych wyzwań będzie znalezienie odpowiedniej działki oraz dopasowanie do niej projektu. Wybór jest bardzo szeroki, ale to nie czyni go prostym.

 

 

 

Budowa domu to poważne wyzwanie dla inwestorów. Wymaga dużo pracy i przygotowań, zanim przystąpimy do poszukiwań projektu domu musimy wiedzieć dokładnie jakie ograniczenia narzuca nam nasza działka. Dopiero z kompleksową wiedzą na temat możliwej wysokości domu, szerokości i długości elewacji możemy przystąpić do przeszukiwania katalogów i odwiedzania biur architektonicznych. Planując budowę musimy spojrzeć na tę kwestię znacznie szerzej niż tylko jak na budynek i funkcje jakie ma pełnić. Planowanie musi uwzględniać całą posesję, połączenie domu z ogrodem, wjazd na działkę i wreszcie ułożenie budynku względem stron świata.

 

Jednym z powodów dla których decydujemy się na budowę domu jest potrzeba odgrodzenia się od sąsiadów, a taką możliwość daje nam posiadanie ogrodu. Jest to szczególnie istotne dla miłośników przyrody. Wykorzystajmy więc możliwości jakie daje nam własny dom i zaplanujmy przestrzeń tak by budynek oraz jego otoczenia stanowiły spójną całość.

Przeglądając projekty domów na serwisie Domowy.pl łatwo zauważyć, ze wiele z nich posiada salony z licznymi przeszkleniami i wyjściem na taras. To projekty tworzone właśnie po to aby współgrać z całą posesją i umożliwić częściowe przenikanie się ogrodu i wnętrza domu. Duże drzwi z bezpośrednim wyjście do ogrodu możemy umieścić w jadalni lub w salonie, dzięki czemu wiosną i latem będziemy mogli cieszyć się posiłkami na świeżym powietrzu bez konieczności okrążania domu. Aby najlepiej wykorzystać możliwość posiadania salonu z wyjściem na taras zadbajmy o to, aby był odpowiednio położony względem stron świata. Najlepiej jeśli salon i ogród będą położone od strony południowej lub południowo-zachodniej dzięki czemu będziemy mogli maksymalnie wykorzystać naturalne światło i cieszyć się z uroków relaksu w ogrodzie przez większa część roku. Dodatkowo jeśli częściowo zadaszymy taras to nawet jesienny deszczyk nie będzie nam straszny .

Warto również wcześniej zaplanować położenie altany i oczka wodnego, które urozmaici nam widok z okien. Projektów domów, które pozwalają maksymalnie wykorzystać uroki ogrodu jest wiele, pamiętajmy, że planując budowę domu powinniśmy zawsze myśleć o całej posesji, pozwoli nam to w pełni czerpać z zalet posiadania domu.

 

Najnowszy numer

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem Tool Expert 4/2014

 

te 4 2014


Tool Expert poleca

Nowoczesna posadzka

noxanpozadzki2

Jeszcze do niedawna żywica epoksydowa była materiałem, który wykorzystywano do tworzenia posadzek w pomieszczeniach gospodarczych i garażach. Obecnie coraz częściej pojawia się na salonach. Co warto o niej wiedzieć? Czym się wyróżnia?

  Dowiedz się więcej!

Salon i ogród jak je usytuować

salon-i-ogrod-1

Jeśli planujemy zakup projektu domu i rozpoczęcie budowy to jednym z pierwszych poważniejszych wyzwań będzie znalezienie odpowiedniej działki oraz dopasowanie do niej projektu. Wybór jest bardzo szeroki, ale to nie czyni go prostym.

  Dowiedz się więcej!

linia

Ewidencja narzędzi w firmie może być łatwa!

knowyourtools-2

Planując wykorzystanie zasobów w przedsiębiorstwie, musimy pamiętać o tym, że ogranicza nas nie tylko ich ilość czy zapotrzebowanie zgłaszane przez pracowników. Problemem może być już sam stan ewidencjonowanych narzędzi. Podstawą prawidłowego funkcjonowania jest oczywiście monitorowanie użycia danego sprzętu.
 

  Dowiedz się więcej!

linia

Narzędzie high-tech wielkości ołówka

dremmel-tool-expoert-poleca-1

Dremel Micro jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i najbardziej kompaktowym narzędziem marki Dremel. Ma 20 cm długości i waży zaledwie 250 gramów. To pierwsze narzędzie wielofunkcyjne Dremel z okrągłą lampą LED wokół głowicy, która sprawia, że użytkownik dobrze widzi obszar roboczy, nawet w słabo oświetlonych miejscach.

  Dowiedz się więcej!

linia

Letnia akcja producenta elektronarzędzi

hitach-promocja-czerwiec-2W połowie czerwca ruszyła letnia promocja spółki Hitachi Power Tools Polska. Akcja trwająca  do końca sierpnia 2014 roku lub do wcześniejszego  wyczerpania asortymentu promocyjnego adresowana jest do klientów końcowych.

  Dowiedz się więcej!

linia

Jedna wystawa, kilka branży

IMT-1Na początku czerwca do Poznania zjadą firmy z kilkunastu krajów, by zaprezentować na targach ITM Polska najnowsze technologie dla wielu gałęzi przemysłu. Ekspozycja targów zajmie aż 9 pawilonów – będzie to doskonała okazja do sprawdzenia nowych trendów i produktów na rynku oraz wymiany doświadczeń.

  Dowiedz się więcej!

linia

 

Już jest! Nowy AGRO Expert!