Najnowsze wydania

IMT-1Na początku czerwca do Poznania zjadą firmy z kilkunastu krajów, by zaprezentować na targach ITM Polska najnowsze technologie dla wielu gałęzi przemysłu. Ekspozycja targów zajmie aż 9 pawilonów – będzie to doskonała okazja do sprawdzenia nowych trendów i produktów na rynku oraz wymiany doświadczeń.

 

 

 

Podczas targów ITM Polska, organizowanych od 3 do 6 czerwca br., wystawcy zaprezentują ofertę dla takich branż, jak maszynowa, motoryzacyjna, zbrojeniowa, energetyka, czy kolejnictwo. W poznańskich halach będzie można oglądać maszyny i urządzenia w ruchu z zakresu obróbki metali, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa i lakiernictwa, metalurgii, czy też roboty przemysłowe i manipulatory.

 

Międzynarodowe spotkanie nad Wartą

W tym roku na ITM Polska swoją ofertę zaprezentują wystawcy z takich krajów jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, a także Włochy.

 

Wystąpienia narodowe, w którym pojawi się prawie 200 firm, zapowiedziały m.in.: Indie, czyli kraj partnerski ITM Polska 2014, Szwajcaria, land Badenii Wirtembergii, Tajwan oraz Chiny.

 

Ekspozycja salonów ITM Polska zajmie powierzchnię dziewięciu pawilonów. Znajdą się w nich następujące imprezy: Mach-Tool, Metalforum, Surfex, Welding, Hape, Nauka dla Gospodarki oraz Forum Odlewniczego FOCAST. Po raz drugi na targach będzie miało miejsce wystąpienie Grupy Polskie Centrum Narzędziowe, która skupia polskich producentów oraz importerów narzędzi.

 

W pawilonach zobaczyć będzie można też najnowsze modele robotów przemysłowych, pras krawędziowych, wycinarek plazmowych, laserowych i wodnych, centrów obróbczych, tokarskich, elektroerozyjnych, optycznych systemów pomiarowych, głowic spawalniczych, nitownic pneumatycznych i stacjonarnych, wciągników łańcuchowych, gratowartek, czy ukosowarek. Nie zabraknie również najnowszych programów do zarządzania produkcją i gospodarką narzędziową, a także nowych systemów do manualnego programowania obrabiarek CNC.

 

IMT-2

 

Trendy, innowacje, rozwiązania

Tematy omawiane przez praktyków są najlepszą formą zdobywania wiedzy, dlatego targi ITM Polska obfitują w branżowe seminaria, konferencje i warsztaty. W tym roku, już po raz dwunasty, odbędzie się Forum Inżynierskie, którego tematem przewodnim są „Innowacje w budowie mostów”. W ramach Forum na dzień 3 czerwca zaplanowano cztery panele: wsparcie innowacji w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, oferta nauki w zakresie innowacji w budownictwie mostowym, zastosowane innowacje w budowie mostów oraz inżynier budownictwa innowatorem. Forum organizowane jest przez MTP oraz FSNT NOT.

 

Drugiego dnia wystawy rozpocznie się m.in. seminarium Stowarzyszenia Stal Nierdzewna pt. „Stale nierdzewne w branży motoryzacyjnej i transporcie”. Tu dowiemy się o nowoczesnych rozwiązaniach dedykowanych transportowi kolejowemu oraz drogowemu, czy zastosowaniach i możliwościach stali nierdzewnych w branży samochodowej. Tego samego dnia odbędzie się także seminarium „Azotowanie stali konstrukcyjnych i narzędziowych” organizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjniej z Warszawy. Podczas seminarium będzie można zapoznać się z nowoczesnymi technologiami azotowania i omówić problemy techniczne wymagające rozwiązań w procesach produkcyjnych i usługowych oraz wymienić doświadczenia z praktykami z przemysłu.

 

4 czerwca odbędą się także warsztaty w ramach przestrzeni specjalnej „Poligon Umiejętności”. Praktycy omawiać będą nowe metody oczyszczania powierzchni, badania powłok czy nakładania różnych rodzajów farb. Na przestrzeni będzie można zapoznać się m.in. z urządzeniami wspomagającymi proces malowania i przygotowania powierzchni.