Najnowsze wydania

 Honda EG3600CLsAgregat prądotwórczy od Hondy

 

Przytulny dom zimową porą

Sezon zimowy w naszej szerokości geograficznej bywa różny. Przez ostatnie lata odzwyczailiśmy się od tej prawdziwej zimy – mroźnej i śnieżnej, która jest radością dla miłośników sportów zimowych, ale jednocześnie może przysparzać wiele utrudnień w komunikacji pieszej i kołowej oraz w normalnym funkcjonowaniu życia rodzinnego w domach. Na właścicieli domów jednorodzinnych, którzy jednocześnie są jedynymi administratorami swoich posiadłości, spada cały ciężar dbania o bezpieczne funkcjonowanie rodzinnego gniazda, w tym zapewnienie stałego zasilania w energię elektryczną i odśnieżanie, przynajmniej ścieżki prowadzącej do domu, podjazdu i chodnika przylegającego do nieruchomości.


Ciepłe gniazdko na zimę
Dziś większość urządzeń w naszym domu wymaga stałego zasilania prądem, tj. piec C.O. z elektroniką, oświetlenie, lodówka i pozostały sprzęt RTV AGD, sprzęt elektroniczny, system alarmowy czy brama wjazdowa, dlatego każda awaria sieci energetycznej paraliżuje codzienne funkcjonowanie rodziny. Staje się szczególnie trudna, gdy w domu są małe dzieci. Zimą, najbardziej uciążliwą jest sytuacja, gdy brak prądu unieruchamiania domowe piece C.O. z elektroniką. W domu nastaje trudne do zniesienia zimno. W takich przypadkach skutecznym zabezpieczeniem domu i zdrowia mieszkańców jest agregat prądotwórczy, który w każdej chwili zapewni zasilanie ogrzewania i wszystkich domowych odbiorników.

 

„Agregat prądotwórczy jest najłatwiejszym, uniwersalnym sposobem zapewnienia niezależnego i oczywiście bezpiecznego źródła prądu, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla rodzin mieszkających w domach wolnostojących, zarówno w miastach, na ich obrzeżach jak na wsiach. Należy tylko dostosować wybór agregatu do potrzeb i planowanego zakresu wykorzystywania. Oznacza to, że moc agregatu musi być większa od zsumowanej mocy wszystkich odbiorników, które będą włączone jednocześnie. Przy obecnych, coraz bardziej nowoczesnych, standardach wyposażenia domów, podstawową mocą czynną agregatu zapewniającego rezerwowe źródło prądu, są 3kW. Agregat o takiej mocy zasili większość domowych odbiorników.” – wyjaśnia Andrzej Świerbutowicz, Manager Produktu z firmy Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce. „Rozważając wybór najlepszego agregatu prądotwórczego do domu jednorodzinnego trzeba również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwa, która przekłada się na maksymalny czas pracy agregatu bez konieczności tankowania. Na przykład agregat pracujący 8 czy 12 godzin na jednym zbiorniku paliwa zapewnia spokojną noc w przytulnie ciepłych pomieszczeniach. Kolejnym ważnym parametrem dobrego agregatu jest stabilizacja napięcia, która, niwelując wahania napięcia powstających podczas procesu wytwarzania energii elektrycznej przez prądnicę, jak i podczas zasilania odbiorników, zapewnia prawidłowe działanie domowych odbiorników, w tym także tych bardzo czułych na jakość prądu.”

12 godzin generowania prądu najwyższej jakości przy tylko jednokrotnym napełnieniu zbiornika paliwa zapewnia agregat prądotwórczy Honda EG3600 o mocy maksymalnej 3,6 kW. Jest to cichy, paliwo-oszczędny agregat z ekologicznie obniżonym poziomem emisji spalin przeznaczony do uniwersalnego zastosowania. „Jedną z najważniejszych zalet tego agregatu jest właśnie długi czas pracy na jednym zbiorniku. Jest to możliwe dzięki dużej, 24-litrowej, pojemności zbiornika, który wystarczy napełnić tylko dwa razy na dobę, by rodzina w żaden sposób nie odczuwała awarii sieciowej dostawy energii elektrycznej.” – dodaje Andrzej Świerbutowicz.

 

Agregat ten, wyposażony w cyfrowy automatyczny regulator napięcia (D-AVR) służy do zasilania odbiorników jednofazowych, w tym czułych na jakość prądu - sterowników pieców CO, oświetlenia, telewizorów LCD, laptopów, wzmacniaczy, kamer, itd. Jest także wykorzystywany do zasilania elektronarzędzi podczas wszelkich prac wokół domu, profesjonalnego sprzętu na budowie czy zasilania całego sklepiku. Szereg zastosowanych w jego konstrukcji nowoczesnych rozwiązań gwarantuje bezawaryjne działanie, np.: v-amortyzatory czyli gumowe elementy ustawione pod kątem 45°, zmniejszają ryzyko zerwania zespołu silnik-prądnica od ramy podczas pracy w ciężkich warunkach i tłumią drgania - skuteczniej niż amortyzatory standardowe ustawione pod kątem prostym. Natomiast wbudowany stoper antywstrząsowy blokuje zespół silnika z prądnicą w przypadku ustawienia agregatu w nieprawidłowej pozycji. Nowoczesna jakość agregatu Honda EG3600 odznacza się także w łatwości obsługi. Wszystkie operacyjne przyciski i parametry są jak na dłoni - na panelu przednim znajduje się włącznik zapłonu, wyłącznik obwodu prądu zmiennego, gniazda prądu zmiennego, zacisk uziemienia, zaś w części centralnej agregatu umieszczono rączkę rozrusznika, korek wlewu oleju, drążek ssania, dźwigienkę zaworu paliwa, filtr powietrza.

 

Przykładem innego agregatu o długim czasie pracy na jednym zbiorniku paliwa jest agregat Honda EU30iS o mocy maksymalnej 3kW. Jego zbiornik paliwa o pojemności 13l zapewnia 8-godzinne zasilanie domowych odbiorników na jednym tylko tankowaniu. Jest to między innymi efekt trybu pracy ekonomicznej, który inteligentnie, zależnie od wielkości obciążenia, wykorzystuje każdą kroplę paliwa. Jego przemyślana konstrukcja umożliwia również autosynchronizację czyli łączenie dwóch agregatów EU30iS, gdy potrzebne jest podwojenie mocy wyjściowej. „EU30iS to agregat nowej generacji wyposażony w inwerterową, najlepszą na rynku, stabilizację napięcia. Praktyczne doświadczenia pokazują, że właśnie szybka inwerterowa stabilizacja napięcia umożliwia generowanie energii elektrycznej o najwyższej jakości czyli bezpiecznej dla najbardziej czułych odbiorników elektronicznych. Inwerter sprawia, że jakość uzyskiwanego na wyjściu prądu jest wyższa od tego pochodzącego z domowego gniazdka.” – mówi Andrzej Świerbutowicz Manager Produktu z firmy Aries Power Equipment.

 

EU30iS jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w domowej przestrzeni i nie tylko, gdyż gniazdko prądu stałego (DC) służy do ładowania akumulatorów samochodowych. Działający silnik jest ledwie słyszalny, ponieważ nowoczesna obudowa skutecznie tłumi odgłosy jego pracy, a wmontowany akumulator zapewnia bardzo łatwy rozruch urządzenia. „Wyjątkowość EU30iS polega też na tym, że opcjonalnie może być zdalnie sterowany co jest niezwykle wygodne w domowym użytkowaniu. Przy takim rozwiązaniu agregat może znajdować się na przykład w piwnicy, a przycisk uruchamiający – w kuchni. Zarówno to, jak i elektryczny rozruch czyli uruchamianie silnika bez konieczności pociągania za linkę, są niezwykle wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza dla kobiet, które w przypadku awaryjnej konieczności, bez problemu same uruchomią agregat.” – dodaje Andrzej Świerbutowicz.