Najnowsze wydania

te 4 2014 m Czytaj e-wydanie online
Zamów prenumeratę

W bieżącym wydaniu magazynu Tool Expert

 

Czarne chmury nad branżą na skraju Europy

Zachodnioeuropejski sektor budowlany nie jest wolny od bolączek, podobnie jak jego polski odpowiednik. Skala zjawiska jest jednak inna, odmienne są też warunki inwestowania i bariery.

 

Nie daj się wkręcić!

Stojąc przed koniecznością podjęcia decyzji zakupowej dotyczącej wiertarek i wiertarko-wkrętarek nie należy się spieszyć. Gama tych produktów jest bowiem na sklepowych półkach niezwykle szeroka. Warto przeanalizować dane techniczne maszyny i wybrać tę właściwą, która będzie nam służyć przez długie lata. Inwestycja w dobry sprzęt zwróci się bowiem bardzo szybko.

 

Pracownik na wagę złota

Rozmowa z Janem Gajem, dyrektorem zarządzającym spółki Klingspor


Biedronka powalczy narzędziami

Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, od ponad roku poszerza sukcesywnie w swoich polskich dyskontach ofertę narzędziową. Eksperci wskazują, że taka strategia może przysporzyć detaliście większą liczbę sympatyków wśród mężczyzn.

 
Nie daj się zasypać

W walce ze śniegiem należy się wystrzegać metod, które mogą zniszczyć ogród oraz jego sąsiedztwo, takich jak posypywanie solą. W zmaganiach z białym puchem lepiej sięgnąć po narzędzia.


Wycinanie bez numerów

Wprawdzie frezarki sterowane numerycznie są coraz powszechniejsze w przemyśle, ale konwencjonalne ręczne urządzenia nadal nie wyszły z obiegu i stanowią podstawę wyposażenia małych i średnich spółek branży budowlanej, konstrukcyjnej i meblarskiej. Jednym z głównych czynników ich zakupu jest funkcjonalność.

 

Dają do pieca

Sezonowość to jedna z najbardziej charakterystycznych cech sprzętu do przygotowania opału do kominków. W trzecim kwartale roku zawsze drastycznie rośnie sezonowość na terenie całego kraju oraz liczba zamówień na drewno opałowe z całego kraju oraz z Niemiec i Danii.

Gdzie drwa rąbią...

Nadejście okresu jesienno-zimowego to czas kiedy wzrasta sprzedaż siekier. To tradycyjne narzędzie, wykorzystywane powszechnie w wielu branżach, stanowi nadal podstawę wyposażenia większości gospodarstw domowych.

 

Jesienią przybyło systemowych urządzeń

Podczas tegorocznej jesieni na krajowy rynek elektronarzędzi powiększył się o nowe urządzenia. Wszystko za sprawą firmy Bosch, która wprowadziła do programu systemowych elektronarzędzi akumulatorowych klasy 10,8 V nowe pozycje: odkurzacz akumulatorowy GAS 10,8 V-LI Professional oraz latarkę akumulatorową GLI DeciLED Professional.

 

Budują z myślą o niższych kosztach

Energochłonność polskiego budownictwa jednorodzinnego maleje z roku na rok. Na przestrzeni ostatnich czterech lat udało się zwiększyć liczbę budowanych domów energooszczędnych oraz obniżyć zużycie energii wykorzystywanej w nich na potrzeby ogrzewania o 12%. Budownictwo energooszczędne przestaje być w naszym kraju ciekawostką, a powoli zaczyna — obowiązującym trendem.

 

Dziura w całym

Ciekawe nowości na rynku wierteł pojawiają się średnio co pół roku. Wielokrotnie u ich źródła leżą nowe aplikacje w budownictwie, które wymuszają dostosowanie narzędzia, np.poprawienie jego żądła lub zmianę liczby ostrzy. Pojawienie się nowości na rynku zazwyczaj wzbudza ciekawość u klientów indywidualnych, którzy przed zakupem chcą sprawdzić jego praktyczną przydatność.

 

Nowe narzędzia pod choinką

Zbliżanie się świąt Bożego Narodzenia stanowi dla wielu producentów narzędzi i elektronarzędzi okazję do promowania nowych produktów lub towarów adekwatnych do zimowej pory roku. Najwięcej chętnych mają urządzenia wielofunkcyjne, które mogą stanowić upominek zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety.

 

Długodystansowe – Test